Zmien skórke
Logo Polygamii

Capcom uderza w nostalgię i zapowiada kolekcję gier Disneya

Kaaczkiii, uuu. ♬

Zapowiedziany przez Capcom pakiet sześciu gier trafi do sprzedaży na PC, PS4 i Xboksa One 18 kwietnia. Kosztować będzie 20 euro, a w jego skład wejdą gry: Chip & Dale Rescue Rangers, Chip & Dale Rescue Rangers 2, Darkwing Duck, DuckTales, DuckTales 2 i TaleSpin.

Tytuły dostępne będą w swoich oryginalnych formach. Capcom zapowiada jednak, że gracze skorzystać będą mogli z dodatkowych filtrów, uprzyjemniających ich odbiór na nowoczesnych ekranach i w rozdzielczości 1080p.

Poza tym Capcom uzupełnił klasyczne tytuły o dodatkowe tryby Time Attack i Boss Rush. W pierwszym będzie można rywalizować z innymi o najlepszy czas przejścia całej gry. Drugi zaś pozwoli zmierzyć się kolejno ze wszystkimi bossami.

Aby nieco ułatwić zabawę współczesnym graczom, mogącym nie być przygotowanymi na poziom trudności klasyków, we wszystkich tytułach dostępna będzie możliwość przewijania czasu.

Poza samymi grami w skład pakietu wejdzie dodatkowa „zawartość muzealna” w postaci grafik koncepcyjnych, starych reklam i informacji prasowych czy utworów muzycznych.

I chciałoby się tu napisać coś złośliwego, ale po co. To dobre gry, część z nich mogła być dla wielu graczy dotychczas niedostępna, poza tym nikt nikogo do niczego nie zmusza, no i właściwie to mam dobry nastrój, więc tu skończę.

Dominik Gąska

Więcej na temat:

 1. 20:44 15.03.2017
  Nikodemsky

  Ducktales <3 Wszystko ok, dopóki nie będzie z tytułami większych problemów, w tym pełne wsparcie padów na pc. Niedawno pojawił się Double Dragon IV na Steama i raczej był daleki od stanu akceptowalnego.

 2. Kurasiu
  07:15 16.03.2017
  Kurasiu

  Sama kolekcja miodzio – DuckTales czy Chip ‚n Dale 1 i 2 (które, swoją drogą, są gierkami zajmującymi wysoką pozycję w moim prywatnym rankingu top 10 gier na NESa)? Jak najbardziej. 😀 Ciekawe czy w C’nD będzie opcja multiplayera po sieci, heh. 😉