Zmien skórke
Logo Polygamii

Call of Battlefield 1: WW2, czyli zaskakująca zbieżność artystyczna Sledgehammer Games i DICE

1 /7

 

Dwie różne gry dwóch różnych producentów, ulokowane w innych realiach historycznych. A jednak zaskakująco podobne. Oglądając wczoraj pierwszy trailer z Call of Duty: WW2 i oficjalne obrazki mieliśmy (nie takie) małe deja vu. Rok temu Battlefield 1 prezentował nam całkiem podobne kadry, tyle że I wojny światowej.

Pewne podobieństwa są nieuniknione – oba XX-wieczne konflikty zbrojne choć diametralnie różne, to toczyły się jednak w stosunkowo niewielkim odstępie czasu. Samo przedstawienie wojny, wybór kadrów, kompozycji obrazu czy znajdujących się na nich elementów (żołnierz z miotaczem ognia, rozsypująca się wieża) – na bezpośrednich zestawieniach widać sporo podobieństw.

Pomysł na galerię podsunęło nam thecrazyhunters.com.

Redakcja

 1. 17:48 27.04.2017
  MasaGratoR

  Część grafik jest mocno wymuszona, zwłaszcza 4 obrazek. Co tam widzicie wspólnego poza tym, że stoi tam dwóch odwróconych tyłem do kadru żołnierzy?

 2. 18:55 27.04.2017
  ks.Ignacy

  W CODzie nie pojeździ pojazdami. Szach mat. BF won

  Ukryj odpowiedzi()
 3. ifene
  13:54 29.04.2017
  ifene

  Dobry ruch Activision. Dice zbadało grunt na jakim stoją obecni gracze jeśli chodzi o gry osadzone w przeszłości, a Activision wykorzysta to co się przyjęło i wyeliminuje elementy, które gracze krytykowali…

  …kogo ja oszukuję. Nie mogę się doczekać na zabijanie Niemców z mojego M1 pomalowanego na różowo w skórce Hello Kitty jednocześnie dabując nad zwłokami. Yay.

  Ukryj odpowiedzi()