Masz już blog? Dodaj wpis po zalogowaniu.

Załóż swojego bloga

10.09.2011 00:17

Barbie Zawody jeździeckie - Tajemnicza Przejażdżka - Recenzja ?!

  Barbie Zawody Jeździeckie - Tajemnicza Przejażdżka to najbardziej hardcorowy tytuł w jaki miałem zaszczyt zagrać. Do napisania recenzji skłoniło mnie kilka godzin spędzonych przy tej grze z moją bratanicą. Jak się później okazało, były to około 3 godziny wyciągnięte z mojego życia, rozszarpane przez nudę i zjedzone przez zażenowanie.

  Cała seria Barbie składa się z 13 części. Wśród nich znajdują się takie perły jak:

  -Barbie Przygody Syrenki

  -Barbie 12 Tańczących Księżniczek

  -Barbie Pokaz Mody

  Gry te są adresowane fo małych dziewczynek. Niestety zdolności manualne mojej bratanicy nie były wystarczające, aby przejść tytuł bez pomocy.

  Wracając do recenzowanego tytułu. Fabuła w grze jest niezwykle rozbudowana. Koleżanka Barbie, która miała wystartować w wyścigu, zgubiła kucyka o iminiu Lucky. Naszym zadaniem jest podróżowanie przez niesamowitą kraine Barbie i odnalezienie konia. Po drodze omijamy takie miejscówki jak: las, pustynia, stacja kolejowa. W naszym ekwipunku znajdują się 4 przedmioty: proca, wykrywacz metali, mapa i telefon (walkie talkie), korzystamy z nich podczas mini gier, o których później. Podczas rozgrywki będziemy mieli okazję pobrykać na koniu, zmienić strój Barbie, a nawet poczesać naszego zwierzaka.

  Grę urozmaica niesamowita ilość mini gier. Jest ich około 7. Od czyszczenia śladów kopyt i dopasowywania ich do wzoru, po wrzucanie owoców do odpowiednich beczek. Moim skromnym zdaniem niektóre z tych gierek są odrobine zbyt trudne dla dzieci z przedziału 4-6 lat. Jednak starsi gracze powinni sobie poradzić.

  Chociaż mógłbym truć o grafice, jaka to ona jest niedopracowana itd., to powiem, że jak na taką grę nie jets zła. Jednak jedną rzeczą, która bardzo mi nie przypadła do gustu jest jazda konna. Zwierze zahacz o niewidzialne gałęzie, czasami ma problemy z przeskoczeniem przeszkody. Zakręca też dziwnie, niezbyt przypomina prawdziweo konia. Te ruchy już są bardziej podobne do zakręcającego żółwia, wolne i ociężałe.

  Podsumowując stwierdzam, iż gra świetnie nadaje się dla dziewczynek w wieku 4-8 lat. Ostrzegam!! Pod żadnym pozorem nie próbujcie sprawdzać tej gry bez obecności dziecka przy sobie. Jeżeli nie posłuchasz się ostrzeżenia - Wiedz, że coś jest nie tak!

 

 

Czytaj więcej na blogu jakisblog.

Zobacz także

Komentarze (13)

 • adrian009

  Oceniono 8 razy 8

  "Tajemnicza Przejażdżka" jak nazwa filmu porno kręconego w lesie, w pół mroku. Może sobie pobrykamy!? :D No zaczynam się bać. Taki news, czyżby zmiana zainteresowań ;)

 • jakiskoles

  Oceniono 5 razy 5

  Fabuła w tych grach jest tak niesamowicie przemyślana i szprytna ;),
  że choćbyś zaczął od ostatniej części i tak będziesz wiedział wszystko

 • hellgate

  Oceniono 5 razy 5

  czy warto wejść w świat Barbie od tej części, czy należałoby zapoznać się najpierw z poprzedniczkami żeby zagłębić się w fabułę?

 • xibron

  Oceniono 5 razy 5

  O żesz. Niby należę do tych 5%, co to na grafikę mogliby ciepłym polać, ale mnie te [u]miniaturki[/u] przeraziły.

 • jakiskoles

  Oceniono 5 razy 5

  @xsomx
  Bój się, albowiem Justin w końcu nadejdzie :P
  A tak przy okazji to uśmiałem się przy twoim artykule :)

 • ivona_demo

  Oceniono 5 razy 5

  Nie wiedziałem, że na serio to napiszesz :D Powinni dać na stronę główną, przecież to jedna z najlepszych gier dekady! Must Have oczywiście!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Blogi znajomych jakiskoles