Zmien skórke
Logo Polygamii

Bioware uznało, że nie potrzebuje bety multiplayera Mass Effect Andromeda

Odważnie.

Nie chodzi mi tu o zwykłe rozczarowanie graczy, którzy liczyli, że położą łapki na jakiejś części jednej z najważniejszych gier roku wcześniej. Betę zapowiedziano jeszcze w listopadzie zeszłego roku i oczywiście oprócz przetestowania infrastruktury miała ona dostarczyć autorom opinii graczy, które może uczyniłyby finalny produkt lepszym. Ale testów nie będzie.

Multiplayer będzie dostępny na PAX East. Test technologiczny dla graczy w domach został odwołany.

Decyzja Bioware dziwi. Bety i dema zdają się wracać do łask, a i tak w momencie premiery gry elementy sieciowe potrafią niedomagać. Zapytajcie chociażby Ubisoft, który dla For Honor urządzał kilka tur zamkniętych i otwartych testów, i robi to samo z Ghost Recon Wildlands.

Oczywiście, że multiplayer nie będzie najważniejszym elementem Mass Effect Andromeda, ale… będzie powiązany z fabułą. Więc pewnie i ja – choć najchętniej zupełnie bym ten tryb zignorował – go odpalę. Wolałbym, żeby autorzy dysponowali przedpremierową wiedzą na temat ewentualnych problemów i złych rozwiązań, która mogłaby przełożyć się na szybkie łatki. No, ale Bioware jest pewne swego.

Pracowaliśmy wyjątkowo ciężko nad tworzeniem, testowaniem i równoważeniem multiplayera, i ostatecznie zdecydowaliśmy, że test technologiczny nie będzie potrzebny.

Oby te słowa nie zwróciły się przeciwko Bioware po premierze. I mówię zupełnie serio. Wciąż trochę nie dowierzam, że nowy Mass Effect faktycznie wychodzi już w marcu, ale jeśli recenzujący u nas grę Patryk nie zabroni mi kupna, to już niedługo wejdę w skórę Rydera by przekonać się czy developerzy dokonali niemożliwego. Bo takim wyzwaniem jest moim zdaniem kontynuowanie tej serii.

Pamiętajcie też, że od 16 marca 10 godzin z Andromedą będzie dostępne dla abonentów EA/Origin Access na Xboksie One i PC.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

 1. 09:51 02.03.2017
  s.p.

  Ciekawe czy za tą decyzje odpowiadają ci sami ludzie którzy popatrzyli na ostatniego Dragon Agea i stwierdzili że jest gotowy …

 2. 10:26 02.03.2017
  helldust

  ME ma multi? Z tego co wiem to ma on tryb Hordy, no chyba że nazwiemy multi połączenie w tym celu z innym graczem.

  Ukryj odpowiedzi()
 3. 18:10 02.03.2017
  soulsonist

  hype sie zgadza wiec po co koszty generowac…

 4. Vries
  05:44 03.03.2017
  Vries

  Pewnie zrobili copy-paste z trójki i uważają że to się sprawdzi. Dla dobra tych którzy lubią ten tryb lepiej by mieli rację.