Zmien skórke
Logo Polygamii

Będzie się działo w fabrykach Nintendo, bo wydawca planuje podwoić produkcję Switcha

Komu marzy się pobić Wii, no komu?

Piąteczek to dzień wieści z fabryk konsol. Sony prawdopodobnie kończy produkcję PlayStation 3, a Nintendo… idzie po rozum do głowy. Mając na uwadze bardzo zadowalającą sprzedaż Switcha, która powoli-powoli pozwala wierzyć, że powtórki z Wii U już nie będzie, oraz pierwsze doniesienia o problemach z dostępnością konsol na większych rynkach, firma zamierza dwukrotnie zwiększyć produkcję. Komuś zachciało się powstać z kolan, i bardzo dobrze.

Nintendo SwitchJak czytamy w „The Wall Street Journal”, w pierwszym miesiącu nowego roku fiskalnego, czyli kwietniu, Nintendo wyprodukuje szesnaście milionów konsol, dwa razy więcej niż pierwotnie planowano. By pojąć skalę tej decyzji, przypominam, że Wii U przez cztery lata swojej suchej egzystencji trafiło do trzynastu milionów użytkowników. Gdyby sugerować się wieściami z rynku amerykańskiego, według których Switch zaliczył lepszy debiut niż Wii, Nintendo celuje zapewne gdzieś w te rejony – a Wii dobiło do dwudziestu milionów sprzedanych egzemplarzy w trakcie pierwszego roku od światowego debiutu.

Nagły skok akcji firmy na giełdzie, który dziś zaskoczył wielu w Internecie, pozwala wierzyć, że gigant z Kioto po raz pierwszy od dawna ma wszystko pod kontrolą. Szkoda tylko, że do premiery Mario Kart 8 Deluxe nadal tyle czasu.

Adam Piechota

Więcej na temat: