Zmien skórke
Logo Polygamii

Będzie się działo w fabrykach Nintendo, bo wydawca planuje podwoić produkcję Switcha

Komu marzy się pobić Wii, no komu?

Piąteczek to dzień wieści z fabryk konsol. Sony prawdopodobnie kończy produkcję PlayStation 3, a Nintendo… idzie po rozum do głowy. Mając na uwadze bardzo zadowalającą sprzedaż Switcha, która powoli-powoli pozwala wierzyć, że powtórki z Wii U już nie będzie, oraz pierwsze doniesienia o problemach z dostępnością konsol na większych rynkach, firma zamierza dwukrotnie zwiększyć produkcję. Komuś zachciało się powstać z kolan, i bardzo dobrze.

Nintendo SwitchJak czytamy w „The Wall Street Journal”, w pierwszym miesiącu nowego roku fiskalnego, czyli kwietniu, Nintendo wyprodukuje szesnaście milionów konsol, dwa razy więcej niż pierwotnie planowano. By pojąć skalę tej decyzji, przypominam, że Wii U przez cztery lata swojej suchej egzystencji trafiło do trzynastu milionów użytkowników. Gdyby sugerować się wieściami z rynku amerykańskiego, według których Switch zaliczył lepszy debiut niż Wii, Nintendo celuje zapewne gdzieś w te rejony – a Wii dobiło do dwudziestu milionów sprzedanych egzemplarzy w trakcie pierwszego roku od światowego debiutu.

Nagły skok akcji firmy na giełdzie, który dziś zaskoczył wielu w Internecie, pozwala wierzyć, że gigant z Kioto po raz pierwszy od dawna ma wszystko pod kontrolą. Szkoda tylko, że do premiery Mario Kart 8 Deluxe nadal tyle czasu.

Adam Piechota

Więcej na temat:

Najczęściej czytane

01

Najciekawsze promocje na weekend: Nowe gry w PlayStation Summer Sale, wszystko od Telltale i Rebellion za półdarmo, a także taniutka Zelda na Wii U

02

Najciekawsze promocje na weekend: Końcówka PlayStation Summer Sale, wyprzedaż powystawowych gier na PS4 i Xbox One S za 899 zł

03

Naukowcy dowiedli, że granie w FPS-y może prowadzić do zmian w mózgu

04

Hellblade: Senua’s Sacrifice – recenzja. W tym szaleństwie jest metoda

05

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – recenzja. Faktycznie zaginęło

06

Outcast, czyli najlepsza gra na świecie

07

Mroczna Wieża – recenzja filmu. Ani chwili dumy w Świecie Pośrednim

08

Sudden Strike 4 – recenzja. Wreszcie konsolowy RTS, od którego nie bolą zęby

09

Powstał serial komediowy o e-sporcie. W rolach głównych: dwóch youtuberów

10

Observer – recenzja. V Rzeczpospolita Cyberpunkowa

Popularne Gry