Zmien skórke
Logo Polygamii

Autorzy Sniper Elite 4 chyba nie rozwiną najlepszego elementu gry

Sniper Elite 4
Zapowiedzieli płatną mini-kampanię i inne dodatki, ale...

Bo widzicie, Sniper Elite 4 mnie nie porwało. I po raz pierwszy poczułem autentyczne znudzenie tą serią. Możliwość odstrzelenia komuś genitaliów wreszcie straciła swój urok. Ale jest jeden element, który podoba mi się bardzo. To misje, w których jeden gracz wciela się w rolę agenta, a drugi jest osłaniającym go strzelcem. Niestety – takie misje są w grze tylko dwie. Gdy zobaczyłem, że autorzy zamierzają dodać mini-kampanię z miejsca założyłem, że uzupełnią nią właśnie te braki. Przeliczyłem się.

Pierwsza z trzech jej części zadebiutuje jeszcze w marcu. Kolejne dwie zostaną dodane w kwietniu oraz na przełomie maja i czerwca. Oprócz tego, będą też inne dodatki – nowe rodzaje broni, kamuflaże i bohaterowie, ale – jak wspomniałem w recenzji – niczego więcej niż podstawowy Springfield do szczęścia w grze nie trzeba.

se4Rebellion zamierza rozwijać też tryby multiplayer dorzucając za darmo nowe mapy i rodzaje rozgrywki. Aczkolwiek nawet w okresie premierowym nikt w multi Sniper Elite 4 nie grał na Xboksie One. Może na pececie sytuacja wygląda inaczej, ale patrząc na Steam Charts (po prawej) – szału nie ma.

Pełną rozpiskę planowanych nowinek znajdziecie na stronie gry. I choć wspomina się tam o nowych mapach do trybu Przetrwanie, to nie ma słowa o asymetrycznych misjach. Szkoda. Ale skoro tak, to polski Sniper Ghost Warrior 3 ma u mnie w tym roku fory, bo po prostu trzeba mi fajnej gry snajperskiej. Pawłowi podobała się beta. Ja czekam na pełna wersję. Gdyby tylko przestali ją opóźniać.

Maciej Kowalik

Więcej na temat:

 1. 11:51 10.03.2017
  Avalanc

  Faktycznie szkoda, gra wprost stworzona pod kooperację.

  Ukryj odpowiedzi()
  • Maciej Kowalik
   12:00 10.03.2017
   Maciej Kowalik

   Kooperacja jako taka jest. Całą kampanię da się przejść z innymi graczami i dodatkową też się da. Tyle, że to już kompletnie spłyca rozgrywkę, robiąc z niej strzelnicę. Najlepsze w całej grze są te dwie misje asymetryczne.

   Ukryj odpowiedzi()
   • 21:53 10.03.2017
    Avalanc

    Kooperacja w sensie wspólnego wykonywania działań. Bo jeśli faktycznie gra jest prosta nawet na wysokich ustawieniach to taka kooperacja zmienia się w wyścig kto szybciej strzeli, a to bez sensu w takiej grze.

    Dlatego właśnie przydałoby się więcej misji z jakąś głębią.