Gry dla niepełnosprawnych są od dziś dla cieniasów

Jakub Tepper
11.11.2009 20:17
A A A
król tekkena adam

król tekkena adam (król tekkena adam)

Gry wideo to taka dziedzina, która pochłania i angażuje nas na wielu płaszczyznach - zarówno intelektualnej, gdy rozwiązujemy zagadki czy zastanawiamy się nad następną kombinacją ciosów, jak i fizycznej, gdy musimy paluchami wklepać akcje, na które wpadliśmy. Chwila, moment... czym wklepać? Polak pokazuje, że opcji jest wiele.
Adam Gajda ma 25 lat. Lewej dłoni nie ma wcale, u prawej ręki są tylko dwa palce. Gdy miał 10 lat, zrobiono mu przeszczep palca ze stopy do dłoni.

Ci z Was, którzy nie wiedzą jak taka straszna przypadłość wygląda mogą to zobaczyć wyżej. Ale wiecie co? Nad Adamem nie będziemy się litować. Tym bardziej, że pokonałby on większość z Was w Tekkena, w którego świetnie sobie radzi.

- Adam jest jednym z najlepszych graczy w Polsce - opowiada jego kolega Mateusz Skrok. - Na czterech ostatnich turniejach zajął pierwsze miejsce.

Teraz chłopaki organizują w łódzkiej Manufakturze międzynarodowy turniej w bijatykę Namco (odbędzie się 6 grudnia), a Adam oczywiście nie stopuje i liczy na zwycięstwo. 

Wiecie co? Daleki jestem od opłakiwania każdego ludzkiego nieszczęścia, tym bardziej, że osoby poszkodowane często właśnie nie tego potrzebują. Czytelnikom Polygamii nie muszę zresztą o tym na pewno wspominać, ale jedna rzecz mnie zastanawia... Jak on to robi? Niesamowity mistrz, powodzenia!

[via Naszemiasto.pl]

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (24)
Zaloguj się
 • avatar
 • avatar
 • avatar

  kevinkai

  Oceniono 24 razy 22

  Głupszego tytułu Tapczan nie mogłeś chyba dobrać do tego newsa. Kolejny wymóg Agory, aby zwiększyć współczynnik klikania, czy sam masz takie "mega dobre" pomysły? Co do Adama to cieszę się, że pomimo problemów jakie napotyka w życiu może się tak jak my cieszyć grami.

 • avatar

  matin83

  Oceniono 28 razy 18

  No czytałem o tym turnieju na innej stronce z grami. Myślałem że to jakaś lipa ale widzę że poważna sprawa wink.. a Adam daje rade z tego co widac wink Oby do przodu i powodzenia

 • avatar

  kathor

  Oceniono 15 razy 15

  zmieńcie tytuł, nie jest na miejscu... jak się głębszą chwilkę zastanowicie nad nim pewnie dojdziecie do tego samego wniosku. Wiem co chcieliście przekazać ale nie wam to oceniać.

 • avatar

  matin83

  Oceniono 23 razy 13

  Psychol324:
  najpierw sprawdz co oznacza i jak traktowane jest słowo ułomny.. bo w tym momencie nie obrażasz nikogo innego jak sam siebie swoją głupotą i chamstwem.

 • avatar

  catalyst

  Oceniono 8 razy 8

  Tytuł kretyński do potęgi - z typu tych, co wiszą na wywieszkach w kioskach ruchu. Ale co w nim jest obraźliwego?

 • avatar

  xello

  Oceniono 8 razy 8

  Jakie to są gry dla niepełnosprawnych? Jakaś nowa kategoria? Zmień tytuł!

 • avatar

  mi.go

  Oceniono 7 razy 7

  Rozumiem go doskonale bo sam prawie straciłem rękę w wypadku. Lekarze zrobili mi przeszczep "radial forearm flap'a" i mimo, że łapa nie wygląda dokładanie tak jak druga to działa całkiem nieźle.
  pozdro dla Adama!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX