Piotr Gnyp

Warto współpracować grając w multi Bad Company 2

Piotr Gnyp
27.01.2010 13:31
A A A Drukuj
Battlefield: Bad Company 2 Battlefield: Bad Company 2
DICE w multiplayerze Bad Company 2 postawiło na kooperację, co zresztą konsekwentnie robią w swoich grach od BF1942 i w zasadzie na niej skupi się ten tekst. Na szczęście gracze nie są do niej zmuszani. Po prostu wspólne granie daje większe korzyści. W rozmowach z nami deweloperzy stwierdzili wyraźnie, że jeżeli mają wybrać jedną rzecz, która była dla nich najważniejsza podczas prac nad BC2 to wybraliby właśnie grę zespołową.

Kristoffer Bergqvist - lead multiplayer designer:

Patrzyliśmy, jak ludzie grają razem w multiplayera jako oddział  i staraliśmy się uczynić wszystkie składniki tego doświadczenia lepszymi: od tego jak się dostają na serwer, aż do samej rozgrywki. Teraz granie ze znajomymi będzie dużo prostsze, tak samo jak znalezienie się w jednej drużynie.

Oczywiście prawdziwa kooperacja w grze pojawia się tak naprawdę nieco później. Najpierw trzeba się przecież nauczyć strzelać.

Nie chcemy przestraszyć samotnych wilków. Ale jeżeli chcecie wyciągnąć jak najwięcej z gry i być jak najlepsi, to musicie grać w oddziałach. Żaden wilk nie zatrzyma oddziału.
Co poprawiło się od bety?
Ponad 140 poprawek, lepsze zbalansowanie gry - na przykład osłabienie czołgów, które stały się zbyt mocne.

W trakcie nauki gry odkrywamy, że możemy pojawiać się (spawnować) tuż przy członkach oddziału, co umożliwia nam być zawsze w środku akcji, blisko swoich towarzyszy broni. Wraz z rozwojem postaci dostajemy coraz więcej specjalnych umiejętności, których wykorzystywanie przynosi więcej punktów doświadczenia, gdy robimy to w pobliżu towarzyszy broni.

Każda klasa ma też specyficzną rolę wsparcia. Przykładowo: nie będzie już pudełek z amunicją na mapie, ich pojawienie zależy od kogoś z drużyny. Dodano możliwość wskrzeszania, za które najwięcej punktów doświadczenia dostajemy, gdy pomożemy koledze z oddziału. Wszystko to wynagradza pracę zespołową i bycie blisko siebie. Wychodzi też na to, że żeby mieć najwięcej punktów po rozgrywce wcale nie trzeba mieć najwięcej fragów na koncie.

Fajnie jest być samotnym wilkiem, ale dopiero w składzie gra staje się świetna

Co zmieniło się od części pierwszej? Bronie są bardziej zabójcze, jeżeli dobrze wycelujemy, możemy położyć przeciwnika paroma strzałami. Prościej jest też być w samym sercu walki pojawiając się przy towarzyszach. No i pojazdy. DICE chwali się, że by lepiej oddać uczucie bycia w czołgu na polu walki mieli specjalną sesję na poligonie

No dobrze, czym w zasadzie jest tryb Squad Rush?

Zespół pracuje nad więcej niż 3 projektami. Oficjalnie wiemy o: multiplayerze w Medal of Honor, Battlefield Heroes i BF:BC2.

To wariacja znanego już Rusha w który mogliście zagrać w becie. Tym razem jednak zamiast walki 12x12 jest to pojedynek dwóch czteroosobowych oddziałów. Mała mapa, brak pojazdów i jeden punkt do zdobycia/obrony. Gra jest intensywna i szybka.

W ogóle rozgrywka jest naprawdę satysfakcjonująca. Trailery gry pokazywały nam "Battlefield Moments" i muszę powiedzieć, że zestrzelenie snajpera zawalając mu na głowę budynek z rakietnicy niewątpliwie do takich należy. Również skoszenie 4 przeciwników za pomocą noża i zebranie ich dog tagów daję masę radości.

Destrukcja, która stała się symbolem serii Bad Company nadal przynosi masę frajdy.  Jak mówi Patrick Bach:

Zniszczenia to najbardziej charakterystyczna część poprzedniej części i oczywiście rozwijamy je w dwójce. [ ] Aktualizujemy każdą część silnika Frostbite. Wiemy już, co możemy dzięki niemu osiągnąć, więc poprawiamy go. Wszystko - od rendererów do kodu sieciowego.

Zerknijcie zresztą na to wideo:

 

 

Oczywiście możemy spodziewać się nowych dodatków do gry. DICE zapewnił jednak, że nie są firmą, która chce po prostu wyciągnąć pieniądze od graczy i nie zależy im na dzieleniu społeczności. Jak będzie finalnie? Zobaczymy.

Na płytce z grą pojawi się 8 map. W momencie premiery pojawią się też 2 dodatkowe, które pobierzemy ze sklepu dostępnego z menu gry. Będą one oczywiście za darmo. Ma to nas po prostu zachęcić do zakupu swojej kopii gry w sklepie, a nie z drugiej ręki. Takie czasy.

Zobacz też:

 

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    0 głosów

Komentarze (26)

  • skowron

    Oceniono 11 razy 5

    Nie mogę się doczekać swojej kopii na PS3.

  • lubiemajonez

    Oceniono 9 razy 3

    Mam nadzieję że nie skopią tego na ps3, jest jakieś światełko w tunelu bo coraz więcej multiplatform działa tak samo a nawet lepiej niż na xie (darksiders)

  • biomedic

    Oceniono 6 razy 6

    Panowie w kazdej serii Battlefield bardziej oplacalo sie wykonaywac zadania w druzynie niz zalicznie fragow. To wlasnie jest jedna z wielu roznic i glownych zarazem w stosunku do MW

  • biomedic

    Oceniono 2 razy 2

    @lubimajonez juz wyszla latka do darksiders poprawiajaca screen-tearing

  • mersi611

    0

    ja bym chciał mapke w Nowym Yorku w multi, jak to było na filmiku na końcu z singla smile))

  • sin

    0

    biomedic pomyliło ci się chyba z Enemy Territory. W BFach owszem zawsze były bonusy za wykonywanie rozkazów, ale 75% graczy leciała na pałę, byle dalej, byle więcej fragów. Dlatego chciałbym zobaczyć grę sieciową która nie liczy ilości zabić i zginięć, a osiągane cele i współpracę.

  • biomedic

    0

    @sin to ze gracze leca na pale to chyba nie wina gry tylko smaych graczy, ktorym sie wydaje ze to CS, spojrz sobie na punktacje ile za fragi sie dostaje, a ile za konkretne zadania np: w Bad Company 1 za fraga 10 za rozwalenie skrzynki 30 punktow a jak dobrze zaszalesjesz c4 to idzie z 60 punktow zabrac, tak samo bylo w Battlefield 2

  • cabra

    0

    W sensie, że o co chodzi w ostatnim akapicie? Jak ktoś kupi używaną grę to nie będzie mógł ściągnąć tych map? Będzie musiał za nie dodatkowo zapłacić? Mapy będą dostępne za darmo jedynie w dniu premiery, a potem będą płatne? A może potem już będą w ogóle nie dostępne? Ten akapit nominuje do nagrody najbardziej niezrozumiałych w 2010 roku...

  • biomedic

    0

    @sin a jeszcze zapomnialem ze w Bad Company na liscie graczy nawet nie masz pokazanych ilosci fragow tylko punkty za calosc. Wystarczy pograc w Battlefield 2, a najlepiej z modem Project Reality. Tam nie da sie grac dla samych fragow trzeba grac w druzynie i wykonywac rozkazy inaczej lipa

  • adamus7856

    0

    "Żaden wilk nie zatrzyma oddziału." skromnie mówiąc mi i mojemu AN94 w becie się to udawało, ale i tak najlepsza zabawa jest w drużynie - szczególnie mojej która nie zawsze mysli realnie xD

  • biomedic

    Oceniono 3 razy 3

    @adamus7856 jak oddzial do dupy to co poradzisz :] Co innego jak kolesie sa zgrani ;]

  • adamus7856

    0

    No mówie tu oczywiście o "drużynach" biegnących wprost na moja lufę xDDD

  • adamus7856

    0

    jestem zadowolony ze zbalansowania czołgów - w becie były przegięte, kiedyś w jednej rundzie bety jeżdżąc tylko nimi wbiłem KDR 88/7 xD - wystarczył dobry kolega ze squadu z wiertarką...

  • wd40

    0

    "W trakcie nauki gry odkrywamy, że możemy pojawiać się (spawnować) tuż przy członkach oddziału" To znaczy że gine i moge sie pojawic w tym samym miejscu ? Co na to ten kto mnie przed chwilą zastrzelił ?

  • biomedic

    0

    @wd40 chodzi o to ze jak zginiesz mozesz odrodzic sie przy dowolnym czlonku twojego skladu, tak jak mialo to miejsce w 1, tylko ze tu mozesz sobie wybrac przy ktorym konkretnie tak masz w BF1943, podobnie bylo w BF2 tylko ze tam mogles tylko przy dowodzy skladu

  • n.wolski

    0

    @"Co na to ten kto mnie przed chwilą zastrzelił ?" Bedzie plakal?

  • pan_konsolek

    Oceniono 1 raz -1

    Mnie zastanawia skąd biorą się filmiki z bety na Xboxa 360. Te oficjalne to rozumiem, bo Xbox jest łatwiejszy w programowaniu, więc zapewne będzie też lepiej wyglądał, ale filmiki nie oficjalne? Nie wiem. A gra prezentuje się świetnie. I dobrze, że są punkty za walkę z drużyną, bo będę robił jak w BF2. Spawn z kolegą i heal cały czas. To była zasada smile. Nie raz dzięki temu byłem na 1 miejscu. Tylko na padzie ciężej trafić defibrylatorem w ciało sad.

  • dead.space

    0

    Zobaczymy jutro, start bety PC i czy te slowa maja pokrycie bo w sumie tak powinno byc, gra druzynowa i za wykonywanie zadan dostajemy wiecej XP niz za fragowanie, to nie jest Q3 lecz liczy sie zwycienstwo druzyny.

  • japan

    Oceniono 1 raz 1

    I co z tego ze tą są filmiki z xboxa, na PS3 ta gra będzie wygladała tak samo

  • ringem

    0

    Będziecie rozdawać klucze do B2: BC2? Bardzo bym oto prosił, najlepiej na zasadzie na jakiej odbyło się rozdawanie kluczy do M.A.G.

  • adamus7856

    0

    Bety na konsole już nie bedzie - teraz trzeba czekac na demko które ma sie pojawic za tydzień

  • nufrequency

    0

    "New multiplayer mode temporarily restricted to pre-orderers only.
    While detailing the new Squad Rush multiplayer mode for Battlefield: Bad Company 2, DICE revealed that the mode will be made exclusively available for thirty days to those who pre-order the game from GameStop. DICE points out that players who did pre-purchase the game can invite their friends who didn't pre-order to play the new mode. Luckily, PC and non-North American gamers get access to Squad Rush without the need for a pre-order." Jak dla mnie to jest walenie konsumera w dupe ! Zrob pre order bedziesz mial apczke super broni , zrob pre order bedziesz mial dostepny game mode !!!

  • szczqcz

    0

    @adamus7856?
    Obudziłeś się przed chwilą? Demko na XBOXa jest od ponad tygodnia, a na PS3 wyszło w czwartek.

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX