Gazeta.pl > Polygamia - Dziennik Gracza - gry, najnowsze informacje, screeny, zwiastuny, recenzje >  toread

Czy prezydent gra w gry?

Lech Kaczyński gra?

Lech Kaczyński gra?

Bush dostał od Nintendo DSa z Brain Age, Obama gra z córkami na Wii. A jak to wygląda u nas?

Prezydent ma swoją stronę, a na niej sekcję "Dzieci pytają, prezydent odpowiada". Jak brzmi jedno z tych pytań? "Czy prezydent gra w gry wideo?" Odpowiedź?

Nie, prezydent nie gra w gry, bo nie ma na to czasu. W wolnym czasie bardzo lubi natomiast bawić się ze swoimi wnuczkami, czytać książki albo spędzać czas z kotem i psami.

Szkoda. Chociaż warto tu przypomnieć, że w urządzonym jakiś czas temu w turnieju w Sim City Lech Kaczyński wraz ze swoją drużyną zajęli pierwsze miejsce

Gdyby jednak któraś z firm (Sony, MS itp) zdecydowała się wysłać mu konsolę (czy tam peceta), jaka gra powinna być do niej dołączona?

Zapytaliśmy o opinię naszych dystrybutorów i wydawców. Oto, jaka gra ich zdaniem najlepiej nadawała by się dla Pana Prezydenta:

  • Lidia Zaleska - Electronic Arts: polecamy mu FIFĘ 10 - może zagrać Reprezentacją Polski i poprowadzić ją do zwycięstwa :) Premiera 2 października.
  • Grzegorz Szabla - Ubisoft: Anno 1404, The Settlers: Narodziny Kultur - to gry w których znajdzie się znakomicie nie tylko hardcorowy gracz, lub ktoś, kto miał z nimi wcześniej styczność, ale również osoba, która wcześniej nie grała i ona również znajdzie w nich przyjemność
  • Hubert Habas - CD Projekt: Mount&Blade: Ogniem i Mieczem - Bo mógłby zrealizować swoje marzenia i zaprowadzić prawo i sprawiedliwość od Bałtyku po morze Azowskie, wziąć zemstę na Putine za storpedowanie naszych planów odnośnie tarczy antyrakietowej i co najważniejsze mógłby to zrobić sam bez konieczności zarządzania mobilizacji ogólnokrajowej. 
  • Konrad Rawiński - Cenega: Na PC poleciłbym zdecydowanie Hearts of Iron III dzięki której nasz prezydent będzie mógł stworzyć Polskę taką, o jakiej zawsze marzył. A na konsole Batman: Arkham Asylum gdyż... Batman jest prawy i sprawiedliwy.
  • Hubert Hatłas - biuro prasowe Xbox 360: Panu Prezydentowi polecilibyśmy grę Fable II , jako dobry trening - rozgrzewkę przed Fable III, które zostało niedawno zapowiedziane przez naszą firmę. Skoro w najnowszej części Fable wcielimy się we władcę królestwa i będziemy rządzić krajem, Pan Prezydent nie powinien mieć żadnych trudności z orientacją w grze. Ponadto uważamy, że byłoby ciekawie posłuchać wrażeń Pana Prezydenta z Fable III bowiem jest jedną z nielicznych osób, które byłyby w stanie porównać rządy w świecie realnym z tymi w świecie wirtualnym.
  • Maciej Kmiołek - SCE Polska: LittleBigPlanet? Graj, twórz, dziel sie!:-)
  • Tomasz Gawlikowski - Techland: Call of Juarez: Więzy Krwi -bo to polska, kozacka gra :)

AKTUALIZACJA: odpowiedź na nasze pytanie podesłał też LEM.

  • Monika Lach - LEM: Wprawdzie Pan Prezydent zadeklarował, iż nie ma czasu na gry wideo, jednakże proponowalibyśmy Głowie Państwa odreagowanie stresów towarzyszących sprawowaniu tak odpowiedzialnego stanowiska poprzez rozrywkę multimedialną. Rekomendujemy gry z serii Call of Duty oraz Wolfenstein.
    Uzasadnienie: tego typu gry pozwalają odreagować złe emocje przenosząc je w wirtualny świat. W w/w grach odnajdziemy szczyptę historycznych wątków oraz elementy wymyślone specjalnie na potrzebę gry. Spotkamy się z wydarzeniami II Wojny Światowej lub też współcześnie nam znanymi zagrożeniami atakami terrorystycznymi jak również fikcją.   

Która propozycja spodobała Wam się najbardziej?

PS Proszę nie doszukiwać się tu żadnych politycznych podtekstów. Ot, znaleźliśmy taką ciekawostkę.

PPS Oczywiście swoje propozycje możecie wpisać w komentarzach.

[via Prezydent.pl]

 

PYTANIE Która propozycja podobała Ci się najbardziej?

  • FIFA
  • Anno 1404, The Settlers: Narodziny Kultur
  • Mount&Blade: Ogniem i Mieczem
  • Hearts of Iron III, Batman: Arkham Asylum
  • Fable II/III
  • LittleBigPlanet
  • Call of Juarez: Więzy Krwi
  • Żadna z powyższych
Dodaj swój komentarz:
Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.
http://wiadomosci.gazeta.pl//i/obrazki/google_search/sblank.gifhttp://wiadomosci.gazeta.pl//i/obrazki/google_search/sblank.gif/i/obrazki/google_search/google.gif

Piotr.Gnyp@polygamia.pl

Redaktor naczelny
Emerytowany RPGowiec, miłośnik fantastyki i gier wideo, aktualnie gdzieś pomiędzy graczem hardcorowym a casualem. Należy do grona tych nielicznych osób, które naprawdę lubią swoją pracę.
Najnowsze
Sports Champion czyli od czegoś trzeba zacząć

Sports Champion czyli od czegoś trzeba zacząć

Poza walką bronią białą, trudn ...

Move Sub Controller może być zastąpiony padem

Move Sub Controller może być zastąpiony padem

Sub Controller do Move został ...

Might & Magic: Clash of Heroes również na PS3 i 360

Might & Magic: Clash of Heroes również na PS3 i 360

To dopiero świetna wiadomość. ...

Na kanapie: Metro 2033

Na kanapie: Metro 2033

Nasze kolejne "Na kanapie" jes ...

Kto będzie robić gry na Move?

Kto będzie robić gry na Move?

Od kogo możemy spodziewać się ...

Konferencja Sony z GDC

Konferencja Sony z GDC

Konrad streścił w nocy, co wyd ...

Najnowsze podcasty
polygadka #118

polygadka #118

09-03-2010 11:35
polygadka #117

polygadka #117

08-02-2010 18:15
polygadka #115

polygadka #115

07-01-2010 16:14
« poprzednia 1 2 3 4 5 ... 15 następna »