Punkt terapeutyczny dla uzależnionych od gier

jim
05.03.2008 15:27
A A A
Ja tu widzę orka

Ja tu widzę orka (Ja tu widzę orka)

Podajemy za onetem:

W Moguncji otwarto pierwszy w Niemczech punkt terapeutyczny dla osób uzależnionych od internetu i gier komputerowych. Potencjalnych pacjentów jest w całych Niemczech około półtora miliona. Według mogunckich psychologów 85 procent osób uzależnionych od internetu stanowią w Niemczech młodzi mężczyźni, którzy utożsamiają się z wirtualnymi rolami gier komputerowych. Najbardziej niebezpieczne z tych gier to te, które stwarzają światy bardzo zbliżone do rzeczywistości.

Uzależnienie prowadzić może do zerwania kontaktu z otoczeniem, utraty pracy, problemów rodzinnych. - To nie hobby, to choroba - alarmują psychologowie z Moguncji. Zgłaszają się do nich głównie rodzice uzależnionych osób, po części także sami uzależnieni. Terapie prowadzone być mają w grupach i indywidualnie. Rocznie może wziąć w nich udział 150 pacjentów. Cel terapii jest prosty - podkreślają autorzy programu: doprowadzić do tego, by pacjenci znów postrzegali komputer jako narzędzie w ręku człowieka.

 

Nie ma co ukrywać, że od gier (a zwłaszcza MMO - apage!) można się uzależnić. Dobrze, że ośrodki powstają, źle że mamy znowu to niepotrzebne bicie piany. Bliżej nieokreśleni psychologowie z Moguncji (coś jak słynni "amerykańscy naukowcy") alarmują, jednak nie ma podanych nazwisk, cytatów. Zamiast siania paniki przydałaby się prosta akcja informacyjna skierowana do rodziców, by po prostu interesowali się tym, co robią ich dzieci. Zresztą - niedawno publikowane badania ESA pokazują nam, że nie jest tak źle, a wręcz bardzo dobrze.

Dzięki za informację!

 

Piotr Gnyp - polygamia.pl

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX