50MB: W Wiedźmina 2 nadal nie można grać. CD Projekt walczy z problemem

Paweł Winiarski
16.05.2011
A A A
Wygląda na to, że nocne problemy z uruchomieniem Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmina 2 zostały zażegnane. [Aktualizacja - albo i nie]

Minutę po północy miała rozpocząć się zabawa z Wiedźminem 2 dla osób, które zdecydowały się na zakup Edycji Kolekcjonerskiej gry. Tak się jednak niestety nie stało - CD Projekt RED i gracze napotkali na problemy związane z rejestracją i aktywacją. Zespół spędził całą noc nad walką z problemem i wygląda na to, że się udało.

Przed chwilą na ich oficjalnym profilu Facebook przeczytaliśmy:

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wytrwali. Ponownie przepraszamy. Odblokowywanie serwerów uaktualnień właśnie ruszyło. Ponieważ jest ich dużo i są rozsiane po całym świecie - proces musi potrwać. Zaczął się kilka minut temu, a dla niektórych użytkowników może potrwać nawet do dwóch godzin.
Jeszcze raz dzięki! Jeszcze raz sory!

Prawie 2300 komentarzy pod informacją o problemach. To musiała być dla CDP ciężka noc i poranek. Ekipa odwiedziła również nasze forum informując o walce. Dajcie znać, czy wszystko działa.

AKTUALIZACJA: Mimo zapewnień, że problem zniknie "lada chwila" w Wiedźmina 2 nadal nie można grać. Jeżeli ten problem również Was dotyczy warto zerknąć na przygotowaną przez sfrustrowanych fanów stronę 50mb.pl, gdzie możecie znaleźć niezłą kolekcję demotywatorów i cytatów. Wiele z nich jest naprawdę zabawnych, jak chociażby:

Czytam napisy z tyłu pudełka DVD z grą i widzę: "Krew. Pogarda. Miłość. Strach. Nadzieja". Idealne streszczenie ostatnich 7 godzin.

Damy znać, gdy coś się zmieni.


Paweł Winiarski , pg

Firma Agora SA, wydawca GameCornera i Polygamii, jest koproducentem Wiedźmina 2.

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (105)
Zaloguj się
 • avatar

  conath

  Oceniono 5 razy 5

  Podobno ta noc zostanie zapamiętana jako... zdradzeni o świcie XD

 • avatar
 • avatar

  grocal

  Oceniono 3 razy 3

  >> czy Star Craft 2 nie miał podobnych problemów ? tak mi się coś przypomina... więc skoro tak wielka i robiona od tak wielu lat produkcja zalicza wpadkę w dniu premiery to dlaczego mielibyśmy nie wybaczyć takiej wpadki Wieśkowi ?

  Bo to "tylko" 10000 EK a nie kilkaset tysięcy kont na battlenecie.

  Powiedzmy sobie szczerze - takie rzeczy, jak przygotowanie do jakiejkolwiek interakcji gra -> serwery powinno być przygotowane i przetestowane na wszelkie możliwe sposoby a nie nagle teksty, że coś im tam nie działa. Kurde! Kto to robi? Spółka akcyjna mieniąca się "przodownikiem" na polskim rynku gier czy chłopaki z garażu?

  Swoją drogą, czemu twórcy gier nie nauczą się, że najlepszą metodą dystrybucji patchy (bo o to w tej chwili chodzi) jest protokół bittorrent? Blizzard potrafi i dzięki temu to użytkownicy de facto przenoszą na siebie problem dystrybucji patcha a cała reszta tkwi w wynajmowaniu chmur, serwerów i ściąganiu danych po autoryzacjach, protokołach https itp.

  Dla mnie to JEST porażka roku obok kijowo zabezpieczonego PSNu.

 • avatar

  todraf

  Oceniono 3 razy 3

  A ja od kilku dni nie mogę zarejestrować Wiedźmina 1 bo taka funkcjonalność nie działa na ich nowej stronie. A bez tego nie można zainstalować edycji rozszerzonej, bez której do gry nie ma co podchodzić. I nikt mi jak dotąd nie pomógł.

 • avatar

  hashmallum

  Oceniono 2 razy 2

  No i Wiedzmin wyskoczyl z lodowki big_grin a Raczej do lodowki - trzeba bylo tak nie szastac na lewo i prawo. Ciekawe co dadza w ramach przeprosin smile EPIC FAIL

 • avatar

  maured

  Oceniono 2 razy 2

  u mnie dalej nie rusza :[ wrrrrrr zaraz jak pizdne ta glowa geralta w auto sasiada to geralt bedzie placil ze swojej sakw odszkodowanie, chedozony dziad

 • avatar

  damianuss

  Oceniono 2 razy 2

  Co za wtopa. Najpierw zniszczone EK, teraz niewywiązanie się z umowy jeśli chodzi o aktywację gry. Normalnie najgorszy koszmar dla twórców : P.

 • avatar

  kiisiio

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby to była sieciówka albo mmo to jeszcze rozumiem, ale co dają za to, że się zagra w Wieśka o godz. 00:01? To takie ważne, żeby zagrać kilka godzin wcześniej?

 • avatar

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX