Polska wersja Assassin's Creed: Brotherhood bez Uplay?

Piotr Gnyp
20.11.2010
A A A
Były obietnice i solenne zapewnienia, że od 10 listopada, momentu startu Xbox LIVE, sieciowej usługi Microsoftu dostępnej na konsoli Xbox 360, polscy gracze wreszcie będą mogli się cieszyć takimi samymi wersjami gier, jak zachodni. Wygląda na to, że w przypadku Assassin's Creed: Brotherhood może być inaczej.

Chodzi o usługę społecznościową Uplay, dostępną w grach firmy Ubisoft, dzięki której we wszystkich ich produkcjach, grając, odblokowywać można dodatkową zawartość (nowe kostiumy, bronie i tak dalej). Do tej pory zwykle nie była ona dostępna w Polsce, co polski oddział firmy komentował tak:

Usługa Uplay jest ściśle powiązana z Xbox Live. Natychmiast po ogłoszeniu przez Microsoft wprowadzenia do Polski XBL podjęliśmy działania mające na celu pełną implementację Uplay w polskich wersjach gier. Pierwszymi w pełni obsługującymi obie usługi grami są H.A.W.X 2 oraz R.U.S.E.  Tego samego można spodziewać się przy okazji kolejnych polskich premier w wersjach na wszystkie platformy.

Xbox LIVE jest już dostępne w Polsce. Tymczasem w komentarzach na naszych łamach dotyczących ostatniej gry Ubisoftu, Assassin's Creed: Brotherhood, możemy przeczytać:

nehar: Polskie wydanie AC:B jest pozbawione UPlay

arczisan: wszystkie dodatki z kolekcjonerki i Legacy są rzekomo od razu w grze. Gdybym dokładnie wiedział, jakie to mają być dodatki z Legacy, to mogę to potwierdzić. Na pewno są te, które mają niepotrzebny do wbicia kod, czyli Smoczy Kostium, dwie grywalne postacie w multi, Copernicus i 2 misje solo.

Poprosiliśmy polski oddział Ubisoftu o wyjaśnienia, które opublikujemy gdy tylko je otrzymamy. Liczymy też, że napiszecie nam w komentarzach, jak to wygląda w waszym przypadku. Kupiliście już nowego Assassina? Na jaką platformę? Działa wam UPlay, czy może po prostu dodatki znajdują się już na płycie?

Piotr Gnyp

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (65)
Zaloguj się
 • avatar

  simplex

  Oceniono 15 razy 13

  Kolejny argument żeby przypadkiem broń boże nie kupować gier w Polsce! Nie dość, że drożej, to jeszcze wykastrowane. Ręce opadają poniżej kostek...

 • avatar

  xboxer360

  Oceniono 14 razy 10

  Widać że polski ubisoft nadal podtrzymuje tradycję bycia najgorszym wydawcą w kraju. Nie wiem czy nie przebił już słynną z tego Cenegę.

  Zauważyłem że na ubisoft.com pojawiła się w menu do wyboru opcja POLAND. Szkoda tylko, że po naciśnięciu przenosi na Ubisoft UK. Polska strona nie wygląda już jak zrobiona w Wordzie i zapisana jako html, ale nadal to informacyjna pustynia.

 • avatar

  ruinereraser

  Oceniono 9 razy 9

  A potem się dziwią, że w Polsce poszło tylko parę tysięcy kopii...

 • avatar

  ninesly

  Oceniono 7 razy 7

  Hm a już myślałem, że ze mną jest coś nie tak - nie wiem czemu piszecie tylko o wersji na Xboxa. Kupiłem kolekcjonerkę na PS3 w dniu premiery w Empiku - zdziwiłem się następnego dnia, że wszystkie wspaniałe dodatki mam w grze, a jeszcze nic nie zrobiłem. Nie mogłem się też doszukać Uplaya. No, ale teraz wszystko jasne. Sprawa jest o tyle przykra, że poświeciłem sporo czasu na Project Legacy skuszony tym, że będę mógł odblokowywać content w AC:B i jak widzę, że nic z tego nie będzie. Bo podejrzewam, że na odblokowanych pelerynach ( pierwsza nagroda z PL ) się skończy, a miały być jakieś kontrakty, rozbudowy miast i inne cuda. To co mnie najbardziej dziwi to, to że pan z Ubi jeszcze na premierze powiedział, że Uplay będzie działać. Nie wiedział czy tak podle kłamał? Trzeba było go od razu sprawdzić, w końcu AC:B był na standzie. Ech.

 • avatar

  tidus

  Oceniono 12 razy 6

  legileg - jakie IDENTYCZNIE?! jak mam XMB po angielsku to w tym języku mam grę na Move, a nie PO RUSKU!!! zastanów się zanim coś napiszesz.

 • avatar

  tidus

  Oceniono 8 razy 6

  W polskiej wersji muszę zmienić język XMB na polski; w przeciwnym wypadku grę mam po rusku!!!!! Skandal, żeby gra zmuszała mnie do zmiany języka menu konsoli big_grin Ubisoft PL to porażka smile

 • avatar

  cthulhu

  Oceniono 5 razy 5

  Ja wolę samemu odblokowywać nagrody. Czyli muszę szukać na allegro angielskiej wersji sad

 • avatar

  bartix

  Oceniono 5 razy 5

  Nikt tu nie wspomniał jeszcze o miłym poślizgu wersji Assassin’s Creed Brotherhood PL Collector Codex na X360 jeszcze czekamy ... Jeśli okaże się bez uplay`a i dodatków to z przyjemnością przejdę si d o federacji konsumentów w sprawie konsultacji na ten temat - Live jest już legalny wiec albo celowo oszukują (aby sprzedać więcej ) albo maja niekompetentnych pracowników.. A kto celowo wprowadza kogoś w błąd w celu uzyskania korzyści materialnych... etc. Strasznie żenujące to jest ze później narzeka się na niska sprzedaż itd... Ale tymczasem cierpliwie czekam na "premierowa" przesyłkę z preordera smile

 • avatar

  henrar

  Oceniono 7 razy 5

  Kolejny powód dla którego nie warto wspierać polskiego rynku gier.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX