Wiadomości

The Old Republic jest najszybciej rozwijającym się MMO w historii

Paweł Płaza
04.02.2012 18:46
A A A Drukuj
Star Wars: The Old Republic Star Wars: The Old Republic
Przynajmniej jeśli wierzyć EA i BioWare.

EA podało, że w ciągu miesiąca MMO kupiło 2 mln graczy. Ciekawszą statystyką jest jednak to, że 1,7 mln z nich miało zapisać się na płatną subskrypcję. Tylko 0,3 mln graczy się zniechęciło? Nieźle. Dzięki temu Star Wars: The Old Republic jest ponoć najszybciej zyskującym na popularności płatnym MMO w historii.

Ale czy na pewno wynik jest dobry? Nie mogę znaleźć podstawy do tych obliczeń, ale jeśli po prostu ściągnięto liczbę aktywnych subskrybentów, to dane to są średnio wiarygodne. Aktywować subskrypcję musi bowiem każdy gracz, żeby w ogóle zacząć grać. Potem można ją anulować, ale wiele osób robi to zapewne dopiero przy końcu pierwszego miesiąca dołączonego do gry. Pytanie więc, ile z tych 1,7 mln aktywnych subskrybentów rzeczywiście zapłaci za kolejny miesiąc.

Niemniej wygląda na to, że TOR odniósł pewien sukces. Jak wielki, zobaczymy przynajmniej po kilku miesiącach.

Ciekawostką jest to, że pomimo premiery TOR-a i BF-a 3 EA w kwartale zakończonym 31 grudnia dalej odnotowywał straty. 205 mln dolarów to mniej niż 322 mln dolarów straty rok wcześniej, ale jednak.

Źródło: Develop

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    1 głos

Sprawdź, w co możesz zagrać

Komentarze (42)

  • finear

    Oceniono 10 razy 0

    to pewnie dlatego że kila dni przed 20 stycznia zniknęła możliwość anulowania subskrypcji z opcji konta
    trololol

    • martinmartinn

      Oceniono 4 razy 2

      @finear
      to pewnie dlatego ze graczom podoba sie ten tytul i fajnie im sie w niego gra...smile

  • xsomx

    Oceniono 7 razy 3

    Nie szybki rozwój, a długość życia uczyni ją kultowa. Pogadamy za 5 lat Panowie z EA smile

  • bakanin

    Oceniono 12 razy 2

    To tak samo jak uwierzyć że Dragon Age 2 jest bardzo dobrą grą.

    • shokako

      Oceniono 6 razy 2

      @bakanin
      Co ma jedno do drugiego? Czy tankowiec wyprodukowany w stoczni Samsunga w Korei ma coś do mojego monitora tej samej marki?

      Jeśli chcesz jakoś skomentować SWTOR to zrób to przynajmniej jakoś na poziomie.

    • blacksad

      Oceniono 5 razy 1

      @bakanin
      Czepianie się tej gry wszędzie i o każdej porze zrobiło się po prostu nudne. indifferent Dodam od siebie, że chociaż Dragon Age 2 gorszy od 1, to wcale nie jest taki ostatni i mi (staremu RPGowcowi) się podobał. tongue_out

    • martinmartinn

      Oceniono 4 razy 0

      @bakanin
      Dragon age 2 nie bylo gra bardzo dobra ale na pewno dobra, chociazby ze wzgledu na wciagajacy i powazny scenariuszsmile

  • arden114

    Oceniono 7 razy 1

    Jedyne co różni tą gre od wowa to mniejszy content, inny klimat, typ broni, profesje, rasy oraz mniej rodzajów przeciwników. Mechanika pozostaje taka sama, z przed 7 lat.
    Guild Wars 2 zmiecie zarówno wowa jak i tora, bay, bay.

    Pokaż starsze odpowiedzi (24)

    • olaf.971

      0

      @shokako
      Ach przykro mi w jaki sposób definiujesz gw2 - stereotypowe.Pokazuje to jak trudno znaleźć ci odpowiedni argument , a szkoda... Gdybym miał opisywać SW:TOR równie stereotypowo jak ty to moja opinia wyglądała by tak - "Znając EA i Bio będzie to jakiś fake.... kolejna nudna gra z sw.....nic nowego nie wniesie....już grałem w kilka "super" gier z cyklu sw i się zawiodłem ( z wyjątkiem kotor-a )"

    • shokako

      Oceniono 1 raz -1

      @olaf.971
      Spoko - szanuje twoje zdanie - jeśli taka jest twoja opinia to nie a sprawy. SWTOR nie jest grą idealną, nie znam osobiście MMO które od startu było by idealne i spełniała wszystkie oczekiwania graczy.

      GW2 w obecnej formie to dosyć ciekawy eksperyment. Gra to mmo która będzie darmowe, jednak ciągle pojawiają się plotki o mikrotransakcjach, jakiś dodatkowych premiumach, abonamentach itp. co tak na prawdę wrzuci tą grę do kosza z innymi F2P gdzie twórcy chcą zarobić jeszcze więcej (na F2P można zarobić więcej niż na abonamencie). ArenaNet obiecuje dużo i graczom PvE i PvP, i obiecuje rewolucji z klasami, podziałami itp. itp. i mogą stracić bardzo dużo na tym. Wszystkie MMO przed wyjściem są lansowane na MMO idealne, ArenaNet jednak pokazuje swoją grę jeszcze bardziej idealną...

    • zdenio

      Oceniono 1 raz 1

      @shokako
      Kolejny raz mówię, przestań gadać głupoty. W ogóle czytasz? tongue_out F2P = gra ZA DARMO. Guild Wars 2 będzie kosztować ponad 100 złotych! :f

      Mikrotransakcje są już potwierdzone - będą to KOSMETYCZNE itemy, ANet obiecuje i cały czas podkreśla kiedy ludzie o to pytają w wywiadach, że nie będzie można kupić żadnych itemów, które dadzą przewagę nad innymi.

      Zresztą warto podkreślić, że kompetetywne PvP w GW2 (czyli 5vs5/10vs10, te mniejsze mecze) będzie odbywało się na innych zasadach, niż w innych MMO, ponieważ Arena Net chce wejść z tą grą do e-sportu, już urządzali turnieje na różnych eventach. Wybierając dowolny meczyk PvP (z listy przypominającej przeglądarkę serwerów) wchodzisz do gry swoją postacią i automatycznie dostajesz wszystkie umiejętności oraz TAKI SAM zestaw itemów jak wszyscy. Dlatego nawet jeżeli byłby w grze jakiś item, który dawałby przewagę... To nie dawałby jej w PvP.

      Choć podkreślam - kupowane itemy mają być wyłącznie takimi, które sprawią, że będziemy różnić się wyglądem i nie będzie ich strasznie dużo.

      Nie wiem, IMO ANet nie straci. Zarobiło na pierwszej części i dodatku? Zarobiło. Więc na GW2 też zarobi. Zawsze znajdą się gracze, którzy docenią coś trochę innego, niż utarte schematy w MMO.

  • may3stro

    0

    chciałbym przetestować przed zakupem ta gierkę, a nie wydawać 170 zeta i jak mi się nie spodoba to polowa ceny pójdzie na marne

    • anvi

      0

      @may3stro

      Poczekaj jeszcze trochę, na pewno będą robić jakieś triale albo guest passy smile

  • fiaccik

    0

    2 mln osób kupiło grę, 1,7 mln zaczęło w nią grać, a 0,3 mln się za późno się zorientowało, że pograją 30 dni i grę wyj*ebało.

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX