Zmien skórke
Logo Polygamii

Publicystyka"Dzięki Wiedźminowi jest głośno o Polsce, z czego jestem dumny" [WYWIAD]

Z Konradem Tomaszkiewiczem z CD Projekt RED rozmawiamy o Wiedźminie 3, polowaniu na potwory, postaci Geralta i prozie Sapkowskiego. Wysypał …

Facebook Twitter Google Wykop

Z Konradem Tomaszkiewiczem z CD Projekt RED rozmawiamy o Wiedźminie 3, polowaniu na potwory, postaci Geralta i prozie Sapkowskiego.

Wysypał się worek z informacjami o Wiedźminie 3. W zeszłym tygodniu po raz pierwszy zobaczyliśmy grę w akcji, na konferencji Microsoftu pokazano jeszcze więcej, a wczoraj pokazano wycieczkę do Novigradu. Polska gra robi furorę na targach E3, które właśnie trwają w Los Angeles. Grę w ruchu widzieliśmy również my, a przy okazji porozmawialiśmy z Konradem Tomaszkiewiczem z CD Projekt RED i różnych.

Novigrad będzie największym miastem w grze, ale trafimy też do Oxenfurtu i Wyspy Skellige. Wiedźmin 3 trzyma się bliżej sagi Andrzeja Sapkowskiego niż poprzednie odsłony (co będzie pewnym wyzwaniem dla graczy spoza Polski, ale może dzięki temu nadrobią lekturę?) i kolejnym – po pokazaniu Ciri, Yennefer i Dijkstry – na to dowodem będą odniesienia do „Sezonu burz”, ostatniej powieści pisarza. Nie będą miały wpływu na samą fabułę, ale czytelnicy na pewno wychwycą smaczki.

Nie zmieniła się też deklaracja, że to ostatnia odsłona serii z Geraltem. Ale wiedźmiński świat jest na tyle duży, że pustka zapewne zostanie wypełniona (jeśli oczywiście gra się sprzeda) – nie zdziwimy się, jeśli stanie się to zadaniem Ciri.

Redakcja

* Agora jest współwydawcą Wiedźmina 3

novigrad i oxenfurt, archipelag skelige
sezon burz nie zmienił podejścia do fabuły, ale został uwzględniony w grze.

przy pierwszej czesci było wiadomo, że będzie to trylogia

 

„http://polygamia.pl/Polygamia/10,95387,16136861,_Dzieki_Wiedzminowi_jest_glosno_o_Polsce__z_czego.html” alt=”” />